Marcin Jajkiewicz

W latach 1991-1998 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczął w klasie wiolonczeli, jednak po czterech latach przeniósł się do klasy trąbki na której zagrał dyplom. Jego pasja do śpiewania sprawiła, że po szkole podstawowej rozpoczął naukę w klasie śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po trzech latach nauki jako jeden z dwojga studentów przyjętych na studia dzienne rozpoczął swoją edukacje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazzowo-Rozrywkowym (obecnie Instytut Jazzu). Rozwijał tam swoje umiejętności wokalne. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Po tym wydarzeniu wziął udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem ,Dzień Kotana ,Solidarni z Białorusią…

Występował też na jednej scenie z wieloma artystami polskiej piosenki takimi jak Maryla Rodowicz , Edyta Górniak ,Justyna Steczkowska ,Ryszard Rynkowski , Zbigniew Wodecki ,Mieczysław Szcześniak , ….

W czerwcu 2008 uzyskał tytuł Magistra Sztuki w specjalizacji wokalnej. Obecnie pracuje nad swoją solową płytą ,której zwiastunem jest piosenka „Nie ma mowy”.

Więcej informacji na  www.marcinjajkiewicz.com