Marcin Jajkiewicz

W latach 1991-1998 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczął w klasie wiolonczeli, jednak po czterech latach przeniósł się do klasy trąbki na której zagrał dyplom. Jego pasja do śpiewania sprawiła, że po szkole podstawowej rozpoczął naukę w klasie śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po trzech latach nauki jako jeden z dwojga studentów przyjętych na studia dzienne rozpoczął swoją edukacje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazzowo-Rozrywkowym (obecnie Instytut Jazzu). Rozwijał tam swoje umiejętności wokalne. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Po tym wydarzeniu wziął udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem ,Dzień Kotana ,Solidarni z Białorusią…

Występował też na jednej scenie z wieloma artystami polskiej piosenki takimi jak Maryla Rodowicz , Edyta Górniak ,Justyna Steczkowska ,Ryszard Rynkowski , Zbigniew Wodecki ,Mieczysław Szcześniak , ….

W czerwcu 2008 uzyskał tytuł Magistra Sztuki w specjalizacji wokalnej. Obecnie pracuje nad swoją solową płytą ,której zwiastunem jest piosenka „Nie ma mowy”.

Więcej informacji na  www.marcinjajkiewicz.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *