rok 2011

„Gwiazdka z przymrużeniem oka” – Magia Świąt w STMIT

Niesforne aniołki, hałaśliwe baby, trzy Japonki z darami dla maleńkiego Jezuska… Zaraz, zaraz to nie tak…! To nie tradycyjne świąteczne jasełka – to świetny spektakl muzyczny opowiadający bożonarodzeniową historię w zupełnie inny, nietypowy sposób. Sala pełna widzów, całkowite skupienie, a na scenie… same gwiazdy! Dosłownie i w przenośni. Pełen podziw dla występujących dzieci i młodzieży. Spektakl to połączenie tradycyjnych historii o Bożym Narodzeniu z bardzo aktualnymi problemami dotyczącymi przeżywania i świętowania tego wydarzenia. Przepięknie wykonane kolędy i pastorałki sprawiają, że w powietrzu da się poczuć niesamowitą atmosferę zbliżających się świąt…

Magiczny nastrój wprowadzają także obcojęzyczne piosenki świąteczne jak choćby niemiecka piosenka o choince „Oh Tannenbaum”. Perfekcyjna choreografia dopasowana do muzyki sprawia, że spektakl zmienia się w urzekającą opowieść o współczesnej gwiazdce i Bożym Narodzeniu.

20111223_04

Stille Nacht! Heilige Nacht
Alles schläft, einsam wacht
nur das traute hochheilige Paar.
Holder Knabe im lockigen Haar
Schlaf in himmlischer Ruh,
Schlaf in himmlischer Ruh.

Całości dopełnia wykonana przez młodzież pantomima o królu Herodzie. W niezwykły sposób oddaje rozdarcie emocjonalne władcy, którym targają sprzeczne uczucia. Anioł i Diabeł starają się przeciągnąć go na swoją stronę. Walka dobra ze złem pokazana jest za pomocą muzyki, stopniującej napięcie, aż do zwycięstwa Szatana.

20111223_06

Jam jest dudka Jezusa małego,
Będę Mu grał z serca uprzejmego.
Graj dudka, graj, graj Panu, graj!
Graj dudka, graj, graj Panu, graj!

Nie można zapomnieć o jakże współczesnym akcencie ukazującym komercjalizację Świąt Bożego Narodzenia. Aktorzy z przypiętymi do strojów kartkami informującymi o przecenach: 15 zł/kg, – 40 %, wyprzedaż tylko 9,99 zł, 20 € …

https://www.stmit.pl/randki-erotyczne-w-ciechocinku/

Smutne, ale prawdziwe… Jak często zdarza nam się zapomnieć o prawdziwym celu i przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia? Ile razy ponad wspólne kolędowanie i rodzinne spotkania przedkładamy przedświąteczne zakupy? Święta stały się chwytem marketingowym przyciągającym rzeszę klientów, a świąteczne przeceny i wyprzedaże wpisały się już w tradycję… „Gwiazdka z przymrużeniem oka” to spektakl pokazujący święta w trochę inny, wyjątkowy sposób. Odrobinę humorystyczny, po trosze wzruszający i bardzo pouczający.

Magia Świąt w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Studia Teatru Muzyki i Tańca.
„Gwiazdka z przymrużeniem oka”
Studio Teatru Muzyki i Tańca
www.stmit.pl
Marzena Rogozik