12:37 07-05-2012

https://www.stmit.pl/randki-powiat-myslenicki/

ZAPOWIEDŹ SPEKTAKLU „AMAZING MUSICAL SHOW” – 16.05.2012 Rotunda Kraków

Spektakl pt. Amazing Musical Show to retrospektywny przegląd 25-letniej działalności Studia Teatru Muzyki i Tańca. Jest to jedno z pierwszych wydarzeń organizowanych w ramach jubileuszu.
Początkowo w Studiu Teatru Muzyki i Tańca powstawały eksperymenty muzyczne , polegające na połączeniu klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej z muzyką klasyczną, popową i jazzową.
W następnych latach pojawiła się fascynacja musicalem, który zaczął nieśmiało wkraczać na polską scenę. I tak 1993r. roku w naszym teatrze został po raz pierwszy w Polsce wystawiony musical Koty A.L. Webera. Spektakl ten wzbudził ogromne zainteresowanie mediów, co zachęciło twórców studia do realizacji kolejnych oryginalnych wystawień światowej sławy musicali m.in. Skrzypek na dachu, Nędznicy, Jesus Christ Superstar, West Side Story. Natomiast w 2010r. odbyła się premiera autorskiego spektaklu muzycznego With a Child’s Heart inspirowanego twórczością Michaela Jacksona. Największe przeboje m.in. Billie Jean, Smooth Criminal czy Thriller to nowe opracowania sceniczne stanowiące samodzielne etiudy teatralne. Oryginalne połączenie videoklipów z akcją na scenie zakończone jest zaskakującą pointa.
Wszystkie eksperymenty spotkały się z żywą reakcją publiczności i bardzo pozytywnymi recenzjami krytyków m.in. Grand Prix na festiwali w Koninie przyznane przez Ewę Bem.

„(…)Musical to taki gatunek sztuki, za który – nie licząc Teatru Muzycznego „ROMA” – nikt się nie bierze. No, prawie nikt – bo w szkole artystycznej pani Armatys od dwudziestu lat z ogromnym powodzeniem realizuje broadwayowski repertuar.(…) Prawdziwym fenomenem jest fakt, iż na scenie spotykają się dzieci, młodzież oraz dorośli odtwórcy musicalowych postaci.(…) poziom artystyczny jaki prezentują w musicalu Koty, kotki i… wprawia w zachwyt. A przecież to nie profesjonaliści! (…)”
Czasopismo Scena – Broadway pod Wawelem
[1-2 (48-49) 2007; 09.05.2007]

— Elżbieta i Piotr Armatys