20:00 24-01-2006

Pojechaliśmy, zobaczyliśmy, wystąpiliśmy i wróciliśmy……..

Drogie dzieci i szanowni rodzice!!!

Bardzo Wam dziękuję za pomoc i gratuluję występu w Miechowie. Mimo trudnych warunków scenicznych (mi.in.: brak odpowiedniego oświetlenia) daliście z siebie bardzo dużo. Co najważniejsze pokazaliśmy, że pastorała może być spektaklem oryginalnym, niekonwencjonalnym dalekim od stereotypu. I to zostało zauważone. Głosy organizatorów, w tym jednego z jurorów, z którym rozmawiałam na drugi dzień były pozytywne.

"To było niesamowite, fantastyczne – mnogość wątków, tematów, bogactwo kostiumów. Widać, że macie bardzo dobrych pedagogów. Ale to chyba nie był festiwal dla was."

Bo fakt – jak porównać grupy (które zresztą sami widzieliście), mających skromniejsze środki (choć my dobrze wiemy, że nasze nie są wcale duże – wciąż szukamy sponsorów). Można przupuszczać, że to właśnie im trzeba pomóc. Jak oceniać dzieci niepełnosprawne. To bardzo trudne, w tym momencie współczuję jurorom. Nie oglądaliśmy wszystkich spektakli, trudno więc i nam oceniać. W każdym razie uzyskaliśmy od jury………………………dyplom uczestnictwa.

Przekroczony czas…..?!? Owszem, ale uzgodniony wcześniej z jednym z jurorów. Wszystkie "ale" biorę na siebie, gdyż taki jest spektakl jaki pedagog. Tak naprawdę gdybyście byli w każdym z tych innych zespołów, gralibyście to i tak jak wam wasz nauczyciel sugeruje. To wy oceńcie jaki rodzaj twórczości wam się podoba. Namawiam do obejrzenia strony internetowej Domu Kultury w Miechowie.

P.S. Jak wiedzie, ze względu na aure przenosimy nasz spektakl z 25 stycznia 2006 roku na 2 lutego 2006 na godzinę 10.00 (czwartek). To będzie spektakl dla waszych kolegów. Natomiast w środę 1 lutego 2006 o godz. 18.00 odbędzie się spektakl dla rodziców. Każde z was otrszyma zaproszenie dla dwóch osób. 

Głowa do góry, ściskam. Pani Ela 

— Elżbieta i Piotr Armatys
Kategoria: Bez kategorii